AutoCAD – konstruktor sukcesu
- Czy twoja praca wymaga umiejętności rysowania w CAD?
- Chcesz rozwinąć umiejętności by tworzyć dobre projekty?
- Chcesz zdobyć bardzo dobrze płatną pracę o wysokim progu wejścia?
- Chcesz praktycznych umiejętności w konstruowaniu czy projektowaniu?
To mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. Kompleksowy kurs AutoCad.
Autodesk jest liderem w dziedzinie oprogramowania 3D mającego zastosowanie w branży architektonicznej, inżynieryjnej i rozrywkowej.
Gdy pierwszy raz widzi się uruchomiony program to może powodować, że ogrom funkcji i trudność obsługi może kogoś przerosnąć. Jednemu z kursantów kojarzył się z kokpitem statku kosmicznego. Podobnie – same rysunki tworzone w programach CAD są często dość złożone i ambitne. Bez obaw – po TYM wyjątkowym szkoleniu Autocad nie będzie miał dla Ciebie tajemnic, a poruszać się będziesz z taką samą wygodą i przyjemnością jak w innym ulubionym programie czy aplikacji, którą już znasz.
Program AutoCad jest z nami już wiele lat, a jego pierwsze wersje sięgają pierwszych komputerów. To programom takim jak ten – do tworzenia wektorowego rysunków zawdzięczamy tak niesamowity rozwój techniki, która nas otacza. To dzięki inżynierom i przeniesieniu pracy z papieru na monitor tak szybko powstają nowe wieżowce, piękne samochody, coraz to nowsze sprzęty elektroniczne, a nawet świat zaawansowanych gier. Zastąpienie ołówka, kalki, rapidografów i stołu kreślarskiego programami jak AutoCAD daje nam ogrom zaoszczędzonego czasu na projektowanie.
Dzięki poznaniu umiejętności kreślenia i projektowania w autocadzie Ty również wniesiesz swój wkład w tworzenie otaczającego nas świata. Poczuj radość i satysfakcję z pracy w tym doskonałym narzędziu do projektowania.
Pewne przysłowie mówi, że rób co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia – gdy masz pasję do projektowania (domów, jachtów, samochodów czy części) to każdy dzień staje się wciągającym wyzwaniem, które oprócz satysfakcji daje bardzo wymierne korzyści finansowe. Wejdź z nami i naszym kursem autocada do świata inżynierów, konstruktorów, projektantów i kreślarzy. Przenieś swoje umiejętności i przede wszystkim projekty na najwyższy poziom.
Teraz masz szansę zdobyć tą wiedze i umiejętności – bez wychodzenia z domu!
Dla kogo dedykujemy to szkolenie autocad 2021?
Jest to kurs stopnia pierwszego, czyli powstał z myślą o początkujących użytkownikach. Kurs jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli jeszcze nie miałeś styczności z tym programem – lub już kiedyś ta praca była, lecz z upływem czasu obecne umiejętności nie są dla Ciebie wystarczające.
Zapoznanie z budową programu
W tej części nauczysz się jak sprawnie poruszać się po elementach programu. W naszej metodzie uczenia nie pokazujemy wszystkiego od razu, bo ogrom funkcji jest po prostu nie do zapamiętania za jednym podejściem. Pokażemy Ci to co jest potrzebne aby sprawnie zacząć i się poruszać, a wszystko inne poznasz już na konkretnych przykładach w trakcie dalszej nauki.
W tym kroku ustawimy ekran roboczy, omówimy zakładki, arkusze – model i układ, dokowanie poziomów menu. Omówimy zarządzanie plikami, organizacje pracy.
Poznasz okna dialogowe, okno poleceń, zmienne systemowe i polecenia, skróty klawiaturowe.
Nawigacja po rysunku, skalowanie obrazu, przesuwanie (panning) zapisywanie widoków.
Zaznaczanie elementów, odznaczanie, dodawanie do zaznaczenia, grupowanie.
Układ współrzędnych (współrzędne bezwzględne, kartezjańskie, biegunowe współrzędne wględne, punkty charakterystyczne obiektów, odległości, bieguny i tryb ortogonalny.
Geometria dwuwymiarowa.
Wykorzystamy w praktyce nowo poznaje funkcje do kreślenia krzywych, obiektów prostych i wielosegmentowych. Pracujemy tworząc przydatne, stosowane w pracy elementy jak np. detale architektoniczne. W tej części nauczysz się znacznie przyśpieszać pracę. Poznamy polecenia takie jak odsunięcie, fazowanie, zaokrąglanie, lustrzane odbicie, duplikowanie, wirtualne linie pomocnicze, tryby śledzenia, punkty zaczepienia, rysowanie orto, wprowadzanie własnych ustawień trybów rysowania.
Fundamentalne funkcje kreślarskie
AutoCAD to program do konstruowania – więc jego główne funkcje skupiają się wokół poleceń do rysowania i modyfikacji wprowadzonych kształtów i obiektów. W realnym świecie inżynierowie stosują ołówek, rapidografy, cyrkle, krzywiki, kątomierze, kalki, różne linijki, suwmiarki, dalmierze itd. Każdy z tych akcesoriów musiał znaleźć swoje odpowiedniki w programie. Z rysowaniem związane są dwie zasadnicze grupy poleceń – polecenia rysujące jak elipsa, splajny (rodzaje krzywych), wielolinia – natomiast druga grupa to polecenia modyfikujące jak skalowanie, ucinanie, wydłużanie, kopiowanie z punktem bazowym i inne.
W tym module poznasz:
Narzędzia rysunkowe jak: linia, linie konstrukcyjne, proste i półproste, punkty, koło i okrąg, metody wprowadzania kątów i łuków, figury typowe.
Cechowanie obiektów
Jak zapewne wiesz na rysunkach technicznych stosuje się różne rodzaje linii i style wypełnień czy kreskowania. Nauczę Ciebie posługiwać się warstwami, cechami obiektów, organizować pracę z wieloma elementami, jak ustawiać szerokości linii, rodzaje kreślenia (przerywana, punktowa, inne), jak edytować kreskowanie elementów, jak łączyć lub rozdzielać kreskowania na wielu obiektach. Pokażę Ci również jak ustawić by inaczej wyglądały elementy na ekranie – a inaczej się drukowały, to bardzo przydatne, ponieważ inaczej się pracuje na komputerze – a nieco inaczej widać wydruki w terenie np. na placu budowy lub na produkcji.
Sposoby wymiarowania
Dobry rysunek projektowy nie może istnieć bez wymiarowania. Jakkolwiek podczas pracy przy projektowaniu nie potrzebujemy dla siebie wymiarowania, bo z znajomością autoCada sami odczytami potrzebne dla nas wartości, tak dla osoby wykonującej element czy usługę konieczne jest precyzyjne podanie ważnych odległości, wymiarów, kątów czy średnic.
Praca obiektowa
Pracę zawodową przyśpieszają bloki. Są to gotowe, przygotowane wcześniej małe fragmenty naszej pracy, składowe rysunku, najczęściej stosowane elementy w rysunkach, które możemy łatwo kopiować, obracać, skalować. Wyobraź sobie rysownie 10 piętrowego dużego hotelu w którym musisz ręcznie rysować każde okno, każde drzwi i łazienka po łazience tą samą wannę i umywalkę. Żmuda praca prawda? Oczywiście przychodzi nam z pomocą kopiowanie, ale pokażę Ci jak jeszcze szybciej można pracować z gotowymi wgranymi blokami! Mało tego, zaletą bloków jest np. błyskawiczne policzenie np. ile grzejników już jest w całym obiekcie prostym poleceniem.
Typografia, praca z tekstem.
Rysunki to także i opisy. Nauczymy się tworzyć legendy do projektów, pokaże Ci jak we właściwy sposób opisywać elementy architektury np. ościeżnice, skrzydła drzwiowe, okna, szachty, przekroje A-A itd. Dostaniesz też wskazówki co do oznaczania elementów konstrukcyjnych i budowlanych. Zrobimy tabelę opisową. Pokaże Ci jak wprowadzać znaki specjalne jak symbole przekrojów, skale stopniowe itp.
Praca z ploterami drukującymi, wydruki
Drukowanie projektów różni się od drukowania zwykłego tekstu z dokumentu. Poza oczywistym wyborem drukarki i ustawień samej kartki – mamy tutaj do ustalenia kwestię właściwych rzutni, skali, ramki, rozmiaru pod bigowanie (zginanie papieru) dobranie odpowiednich kadrów do wydruku, określenie grubości i stylów linii. Pokażę Ci wszystkie przydatne i stosowane w biurach projektowych opcje drukowania, zwłaszcza z ploterami drukującymi z rolki papieru duże formaty arkuszy.
Bonus – 2 metry sześcienne KnowHow 😊
Jestem inżynierem i podpowiem Ci jakie akcesoria mogą Ci się przydać w pracy. W wolnej chwili porozmawiamy o ploterach, składaniu papieru do dokumentacji (to wcale nie jest takie oczywiste), zasadach wymiarowania, metodach przedstawiania skali, uproszczeń rysunków, liniach pomocniczych, dobrym flow pracy, rewizjach, wersjach roboczych. Gadżety przydatne w pracy konstruktora.
Bonus II – zadania do własnego wykonania. Umiejętność sprawnej pracy w programie to tak naprawdę 10% poznanie poleceń, a 90% to doświadczenie, wprawienie się w kreśleniu. To trochę jak z prowadzeniem samochodu, początkujący kierowca myśli nad każdym biegiem, natomiast doświadczony kierowca prowadzi jakby na „autopilocie” jednocześnie prowadząc rozmowę z pasażerami, nawet nie wie kiedy dojechał do domu. W autocadzie pewien rysunek można namalować w 10 minut albo w dwie godziny. To nie zależy od trudności rysunku – a jedynie od naszego sprytu i pomysłowości w łączeniu przydatnych funkcji. Przykładowo – masz do namalowania symetryczny most – wystarczy, że zrobisz połowę – a druga połowę skopiujesz i odbijesz w poziomie – właśnie zyskałeś pół dnia pracy wolnego! Doświadczony rysownik po prostu znajduje więcej trików jak przyśpieszać sobie pracę nawet podstawowymi poleceniami. Zawsze szukaj powtórzeń, odbić, szyków – aby jak najmniej się napracować, to cała magia bycia konstruktorem czy projektantem. Po naszym szkoleniu tak właśnie będziesz pracować.
Jak wygląda szkolenie?
Pandemia nas nie ogranicza – spotkamy się online na żywo! To nie jest kurs video, to szkolenie na żywo, gdzie pracujemy w tym samym czasie razem. Ty widzisz to co ja robię i odwrotnie – mogę, także śledzić postępy Twojej pracy i na bieżąco Ci pomagać. Nie potrzeba nic instalować, wszystko zapewniamy. Kamera nie jest konieczna.
Kurs trwa 3 x po 6 godzin zegarowych, ale możemy dopasować ilość spotkań i godziny do Twoich potrzeb.
Kup teraz i rozpocznij swoją naukę 🙂
Dogodne godziny
Jesteś dyspozycyjny/a w tygodniu czy w weekendy? Wolisz godziny wczesne czy po południu? Ustalimy dogodny termin dla Ciebie.
Szkolenie na żywo online
Kurs jest na żywo - więc poczuj się wygodnie pytając do woli o każdy drobiazg. Uczymy efektywnie i z rezultatem!
Wsparcie po kursie
Zapomnisz jak coś się robiło, napotkasz po szkoleniu większy problem? Możesz liczyć na naszą pomoc nawet po szkoleniu.
Prowadząca(y)
Emilia Sarasvati
Expert video, graphics and marketing